Mustafa Kobaş, Köpek Eğitmeni, Köpek Eğitimi İzmir

Hakkımda

>Ana Sayfa

Mustafa KOBAŞ kimdir?

Mustafa KOBAŞ 1978 İzmir doğumlu olup 3 kardeşin en küçüğüdür. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra iş hayatına atılmıştır. Köpeklere olan sevgisi çocukluğundan beri gelmekle beraber ailesinin vaktiyle köpek beslemesine rağmen hiçbir zaman kendisine köpek besleme fırsatı verilmemesine rağmen sokak köpekleri ile oynayıp onlarla birlikte yatıp, birçok yavru köpeği gizlice evine alıp büyüterek içindeki köpek sevgisini hiç bir zaman söndürmeyerek gün geçtikçe büyütmüştür.

2005 yılının eylül ayında çalıştığı fabrikadan ayrılarak gemilerde çalışmak için gemi adamı kurslarına katılmış ve makine zabiti olarak kurstan mezun olduktan sonra 2006 yılının şubat ayında ilk seferine çıkmasına 3 gün kala hayatının dönüm noktası olacak o kararı vermiştir.

Her zaman ki gibi internet sayfalarında köpekler ile ilgili bilgileri ve onların hayatlarını büyük bir hayranlıkla incelerken o habere gözü ilişti. KÖPEK EĞİTMENLİĞİ KURSU haberi okur okumaz hemen kursla iletişime geçerek akabinde İstanbul’a giderek stardogs Mehveş İPEK’le yaptığı görüşme sonucunda gemi adamlığını bırakarak köpek eğitmenliğine ilk adımını atmış bulundu.

2006 yılında köpek eğitmenliğinden mezun olduktan sonra 2008 yılına kadar haftanın 3 günü İstanbul 4 günü İzmir olmak üzere birçok köpeğin eğitimini gerçekleştirmiştir.

2008 yılında med yapım şirketi tarafından düzenlenip show tv de yayınlanan can dostum programında Türkiye bayanlar ralli şampiyonu Burcu ÇETİNKAYA ve star isimli köpeğin eğitmenliğini yaptı.

Programın ardından İzmir’e dönerek ege life dergisinde köpek eğitimi ile ilgili köşe yazarlığı, barınaklardan sahiplenilen köpeklerin rehabilitasyonu, Karşıyaka belediyesinin düzenlediği festivalde sunny isimli köpek ve sahibi 12 yaşındaki derinle gösteri organizasyonu, pet show da gösteriler ve Karşıyaka belediyesi ile ortak çalışması olan köpek davranışları ve eğitimi ile ilgili seminerler düzenlemek gibi birçok etkinliğe imza atmıştır.
Foça’da 12 ay boyunca 47 köpekle bir arada yaşayarak hiyerarşi, köpeklerin beden dili, ,iletişimi, köpeklerin psikolojisi, sürü liderliği konularında kendini geliştirerek korkak, pasif ve saldırgan köpeklerin rehabilitasyonunda ciddi anlamda yol kat etmiştir.

Meslek hayatı boyunca 1500 e yakın farklı ırk ve karakterde köpek eğitmiştir.
Şu anda köpeklerdeki davranış bozukluklarını düzeltme ve rahabilitasyon köpekleri yetiştirme ile ilgili olarak kariyerine devam etmektedir.